„Mamy na etacie” ruszyły na szkolenia

Pracownik biurowy, spedytor, stylista fryzur, pomoc kuchenna, asystentka nauczyciela w przedszkolu, pomocnik kucharza czy animator kultury – na takie szkolenia zdecydowały się uczestniczki realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie programu specjalnego „Mama na etacie”.

Rozpoczęty na początku marca 2016 r. program, skierowany jest do kobiet wychowujących co najmniej 1 dziecko do 6 r. ż.; dla których został ustalony II lub III profil pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet długotrwale bezrobotnych, bez doświadczenia zawodowego oraz bez kwalifikacji zawodowych. Do programu zakwalifikowano łącznie 20 bezrobotnych kobiet z powiatu bytowskiego.

Pierwszym etapem było przeprowadzenie przez doradców zawodowych z PUP Bytów rozmów z uczestniczkami programu. Spotkania te pozwoliły określić zainteresowania i predyspozycje poszczególnych pań.

Od 04.05. uczestniczki rozpoczęły drugi etap, szkolenia zawodowe, które mają pomóc w zdobyciu nowych kwalifikacji. Jako pierwsze rozpoczęło się szkolenie „Pracownik biurowy z elementami księgowości”. W kursie tym uczestniczą 4 panie. Kolejne trzy uczestniczki zdecydowały się na szkolenie dla spedytorów. Dwie z beneficjentek programu udadzą się na specjalistyczne kursy do Wrocławia, gdzie zdobędą umiejętności jako „Fryzjer – stylista - kolorysta” oraz „Kosmetyczka”. 5 uczestniczek „Mamy na etacie” zdecydowało się na szkolenie z zakresu obsługi kas fiskalnych i terminali płatniczych. Trzy rozpoczną kurs „Asystent nauczyciela przedszkola”, kolejne dwie „Pomoc kucharza” i jedna „Animator kultury”.

Po zakończeniu szkoleń, od. 01.06. panie rozpoczną staże u wybranych wcześniej pracodawców.

 

Strona dodana przez: Administrator PUP (2016-05-10 12:14:57) , zredagowana przez: Administrator PUP (2016-05-10 13:24:44)