Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Urząd Pracy » "Mama na etacie" - program specjalny » „Mama na etacie” - czas na staż
Statystyki graficzne

„Mama na etacie” - czas na staż

Pomoc biurowa, kuchenna, fryzjerska, ale też asystentka nauczyciela przedszkola, animatora kultury czy wsparcie spedytora – m.in. na takich stanowiskach 20 Pań uczestniczących w programie Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie, „Mama na etacie” rozpoczęło staże.

Program „Mama na etacie” skierowany jest do bezrobotnych Pań wychowujących przynajmniej 1 dziecko do 6 r. ż.; dla których został ustalony II lub III profil pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet długotrwale bezrobotnych, bez doświadczenia zawodowego oraz bez kwalifikacji zawodowych. Do programu, który rozpoczął się 01.03., zakwalifikowano łącznie 20 bezrobotnych kobiet z powiatu bytowskiego.

W pierwszym etapie doradcy zawodowi z PUP Bytów przeprowadzili z uczestniczkami programu rozmowy, które pozwoliły określić zainteresowania, uzdolnienia i możliwości poszczególnych pań. To pozwoliło zaplanować kolejny etap działań, jakim były szkolenia zawodowe. Te dostosowane były już odpowiednio do predyspozycje uczestniczek i miały pomóc im w zdobyciu nowych kwalifikacji. Panie zdecydowały się na takie szkolenia jak: pracownik biurowy z elementami księgowości, spedytor, fryzjer - stylista – kolorysta, kosmetyczka, obsługa kas fiskalnych i terminali płatniczych, asystent nauczyciela przedszkola, pomoc kucharza i animator kultury.

Od 01.06., stosownie do zdobytych nowych umiejętności, panie rozpoczęły staże u wybranych wcześniej pracodawców. Są to zarówno jednostki samorządowe jak i prywatni przedsiębiorcy. - Taki staż to doskonały sposób, żeby wdrożyć się w obowiązki pracownika, poznać panujące zasady, ale przede wszystkim zdobyć doświadczenie. Z wykształcenia jestem pedagogiem, do tej pory pracowałam z młodzieżą, teraz zajmuję się dziećmi, to zupełna nowość dla mnie, ale jestem zadowolona, że dano mi taką możliwość – mówi Adriana Skorwider, odbywająca staż w Niepublicznym Przedszkolu „Świętego Filipa” w Bytowie. Tego samego zdania jest Halina Kulas, stażystka z Niepublicznego Przedszkola „Bolek i Lolek” w Udorpiu. – Jestem bardzo zadowolona ze stażu. Zajmuję się tutaj maluszkami z grupy żłobkowej, pomagam im w toalecie, przy posiłkach. Wspieram nauczyciela prowadzącego w zajęciach dydaktycznych. Przebywanie tutaj wśród dzieci, innych pracowników daje mi poczucie, że jestem potrzebna – mówi H. Kulas. Nowe umiejętności i doświadczenie zdobywa również Anna Lewańska, która na staż trafiła do Browaru Kaszubskiego w Bytowie. – Już po pierwszym tygodniu stażu mogę stwierdzić, że nauczyłam się wielu nowych rzeczy. Zajmuję się fakturowaniem, zlecaniem wysyłek towaru, wysyłaniem ofert do klientów. Jest to bardzo ciekawe i dla mnie zupełnie coś innego – mówi A. Lewańska.

Staże w ramach programu „Mama na etacie” potrwają do grudnia.

Autor: Administrator PUP
Strona dodana przez: Administrator PUP (2016-06-07 10:33:41)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.pl/strona/%E2%80%9Emama-na-etacie%E2%80%9D-czas-na-sta%C5%BC/312