Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Urząd Pracy » "Mama na etacie" - program specjalny » „Mamy na etacie” na rozmowach u doradców zawodowych
Statystyki graficzne

„Mamy na etacie” na rozmowach u doradców zawodowych

Nasi doradcy poznają predyspozycje pań, które zakwalifikowały się do programu specjalnego „Mama na etacie”. Kolejnym etapem będą szkolenia.

Przygotowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie program specjalny „Mama na etacie” skierowany jest do kobiet wychowujących co najmniej 1 dziecko do 6 r. ż.; dla których został ustalony II lub III profil pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet długotrwale bezrobotnych, bez doświadczenia zawodowego oraz bez kwalifikacji zawodowych. Do programu zakwalifikowano 20 bezrobotnych kobiet z powiatu bytowskiego.

Doradcy zawodowi przeprowadzili już rozmowy z połową uczestniczek. – Pierwszym krokiem była rozmowa doradcza. W jej trakcie wyjaśniałyśmy paniom m.in. jak powinny przygotować się do spotkania z potencjalnym pracodawcą. Następnie każda z uczestniczek poddana została diagnozie, tzw. testowi talentów, który określa predyspozycje i możliwości uczestniczek programu. Warsztaty te wypadły bardzo dobrze. Należy dodać, że grupa kobiet, która w nich uczestniczyła jest bardzo zmotywowana i część z nich już szuka pracodawcy, który przyjąłby je na staż  – wyjaśnia Małgorzata Antoniak, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie.

Przeprowadzone przez doradców rozmowy pomogły również w doborze szkoleń, na które trafią w najbliższym czasie uczestniczki. Będą to m.in. kurs z zakresu kosmetologii z masażem, spedytor, pracownik biurowy, księgowość, obsługa kasy fiskalnej.

Autor: Administrator PUP
Strona dodana przez: Administrator PUP (2016-03-30 08:14:30)
Zredagowana przez: Administrator PUP (2016-03-30 09:31:34)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.pl/strona/%E2%80%9Emamy-na-etacie%E2%80%9D-na-rozmowach-u-doradcow-zawodowych/266