Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Urząd Pracy » "Mama na etacie" - program specjalny » "Mama na etacie" - program specjalny
Statystyki graficzne

"Mama na etacie" - program specjalny

Jesteś bezrobotną kobietą wychowującą dziecko do 6 r.ż.? Chcesz wrócić do pracy, ale nie wiesz od czego zacząć? Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie ma coś dla Ciebie. Od marca rusza program specjalny „Mama na etacie”.

Program „Mama na etacie” realizowany będzie od 01.03.2016 r. do 31.12.2016 r. i jest on odpowiedzią na potrzeby bezrobotnych kobiet. Zwłaszcza pań wychowujących dzieci, które często z tego powodu mają utrudniony powrót na rynek pracy. „Mama na etacie” to kolejny już program bytowskiego PUP skierowany do bezrobotnych matek. Dwa poprzednie, Projekt „Mama” oraz program specjalny „Aktywna mama” okazały się sukcesem. W związku z czym przystąpiono do kolejnego działania.

„Mama na etacie” skierowana jest do 20 bezrobotnych kobiet, spełniających następujące warunki: wychowujących co najmniej 1 dziecko do 6 r. ż.; dla których został ustalony II lub III profil pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet długotrwale bezrobotnych, bez doświadczenia zawodowego oraz bez kwalifikacji zawodowych.    

Uczestniczki programu zostaną objęte kompleksowym wsparciem, które będzie zgodne z kryterium adekwatności dostosowanym do indywidualnych potrzeb. Takie podejście do beneficjentek ma doprowadzić do likwidacji podstawowych barier i ułatwić im powrót na rynek pracy.

W programie „Mama na etacie” dla wszystkich uczestniczek zaplanowano: indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe, szkolenia oraz 6-miesięczne staże. Ponadto panie mogą liczyć na wsparcie w postaci: pakietu startowego; zwrot kosztów dojazdu na szkolenie i staż oraz dofinansowanie kosztów opieki nad dzieckiem podczas pobytu na szkoleniu i stażu.

Dodatkowo pracodawcy, którzy zatrudnią  uczestniczkę programu, na podstawie umowy o pracę po zakończonym stażu, przez okres co najmniej 6 miesięcy mogą liczyć na jednorazową premię.

Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą zgłaszać się do doradców zawodowych Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie przy ul. Młyńskiej 8 (były Klub Pracy), 77-100 Bytów, nr tel. 59 823 41 17, 59 823 41 33 lub Filii Miastko przy ul. Sikorskiego 1, 77-200 Miastko, nr tel. 59 857 06 01, 59 857 06 02.

Autor: Administrator PUP
Strona dodana przez: Administrator PUP (2016-03-08 09:16:07)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.pl/strona/-mama-na-etacie-program-specjalny/264