Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Urząd Pracy » Kadencja 2015-2019 » Posiedzenie PRRP 26.06.2017 r.
Statystyki graficzne

Posiedzenie PRRP 26.06.2017 r.

26.06.2017 r. odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Bytowie. Oprócz członków PRRP w spotkaniu uczestniczyli m.in. starosta bytowski, Pan Leszek Waszkiewicz, dyrektor PUP w Bytowie, Pan Janusz Wiczkowski oraz naczelnik Wydziału Rozwoju i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Bytowie, Pan Paweł Chodorowski.

Na początku posiedzenia dyrektor PUP w Bytowie przedstawił zebranym sytuację na lokalnym rynku pracy. Wskazywał na stale zmniejszające się bezrobocie. - Według stanu na 31 maja liczba bezrobotnych zarejestrowanych w tutejszym Urzędzie wyniosła 3 448 osób. Porównując do poprzedniego roku ubyło ponad 1100 osób bezrobotnych - tłumaczył. Dyrektor zwrócił także uwagę na bardzo dużą ilość rejestrowanych oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.

Kolejnymi punktami obrad było przedstawienie sprawozdania z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie za 2016 rok oraz raportu z przebiegu działań aktywizacyjnych osób długotrwale bezrobotnych z terenu powiatu bytowskiego realizowanych przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

W trakcie spotkania pozytywnie zaopiniowano dwie uchwały. Pierwsza z nich dotyczyła wyrażenia opinii na temat celowości realizacji programu specjalnego pod nazwą „Zaczynam od nowa”. - Program jest skierowany do 32 osób bezrobotnych, zamieszkujących powiat bytowski, dla których ustalono II lub III profil pomocy oraz bezrobotnych będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy, w tym korzystających z pomocy społecznej. Dla uczestników programu przewidziano udział w spotkaniach doradczych, szkoleniach, grupowych działaniach aktywizacyjnych, a następnie skierowanie na 4-miesięczny staż lub 4–miesięczne roboty publiczne. Celem programu jest doprowadzenie uczestników programu do zatrudnienia i umożliwienie im zdobycia doświadczenia zawodowego. Początek programu zaplanowano na koniec czerwca – tłumaczyła na spotkaniu
p.o. kierownika CAZ PUP w Bytowie, Natalia Burandt.

Druga z uchwał dotyczyła zaopiniowania zmian w podziale środków Funduszu Pracy w 2017 roku. Obie uchwały zostały podjęte przez członków PRRP w Bytowie jednogłośnie.

Protokół PRRP z dnia 26.06.2017 r.

Uchwała nr 2/1017 z dnia 26.06.2017 r.

Uchwała nr 3/2017 z dnia 26.06.2017 r.

Autor: Marek Szulist
Strona dodana przez: Marek Szulist (2017-08-07 15:21:18)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.pl/strona/posiedzenie-prrp-26-06-2017-r-/364