Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Pośrednictwo pracy krajowe
Statystyki graficzne

Pośrednictwo pracy krajowe

Pośrednictwo pracy polega na: udzielaniu osobom bezrobotnym i poszukującym pracy pomocy w uzyskaniu odpowiedniego zatrudnienia, pozyskiwaniu i upowszechnianiu ofert pracy, informowaniu o sytuacji na rynku pracy, inicjowaniu i organizowaniu kontaktów z pracodawcami oraz informowaniu bezrobotnych o przysługujących im prawach i obowiązkach.
Pośrednicy pracy prowadzą weryfikację kandydatów na zgłoszoną ofertę pracy. Decyzję o wyborze pracownika podejmuje pracodawca.
Pośrednictwo pracy jest wykonywane nieodpłatnie i opiera się na zasadach dostępności, dobrowolności, równości oraz jawności tych usług.
Bezrobotni i poszukujący pracy mogą uzyskać od pośredników pracy:

  • informacje o ofertach pracy,
  • pomoc w znalezieniu właściwych dla siebie ofert,
  • skierowania do pracy na zgłoszone przez pracodawców miejsca pracy,
  • informacje o możliwościach skorzystania z innych usług rynku pracy.

Do szczególnych form prowadzenia pośrednictwa pracy należy:
Giełda pracy - spotkanie pracodawców z większą grupą bezrobotnych (zazwyczaj na terenie urzędu), najczęściej w tym samym zawodzie. Urząd przekazuje informacje o giełdzie i jej terminie osobom spełniającym wymagania pracodawcy zgłoszone w ofercie pracy. Pracodawca wybiera pracowników spośród uczestników giełdy.
Targi pracy - organizuje się w celu umożliwienia bezpośredniego kontaktu większej grupy pracodawców z potencjalnymi kandydatami do pracy, z którymi istnieje możliwość przeprowadzenia pierwszych rozmów kwalifikacyjnych, a także zbudowania bazy danych o potencjalnych kandydatach do pracy.

Autor: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 08:44:13)
Zredagowana przez: Administrator PUP (2015-12-16 14:27:59)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.pl/strona/posrednictwo-pracy-krajowe/65