Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Urząd Pracy » Program specjalny "Zaczynam od nowa"
Statystyki graficzne

Program specjalny "Zaczynam od nowa"

Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie rozpoczął realizację programu specjalnego „Zaczynam od nowa”
finansowanego ze środków Funduszu Pracy.

Celem tego przedsięwzięcia jest doprowadzenie osób bezrobotnych do zatrudnienia i umożliwienie im zdobycia doświadczenia zawodowego.

Realizacja programu „Zaczynam od nowa” swoimi działaniami obejmuje 32 osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bytowie z ustalonym II i III profilem pomocy, będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, w tym osoby korzystające z pomocy społecznej i dłużników alimentacyjnych.

Zakres działań planowanych do realizacji w ramach kierunków aktywizacji zawodowej:
- 4-miesięczne staże,
- 4-miesięczne roboty publiczne.

Uczestnicy programu zostaną objęci kompleksowym wsparciem, które będzie zgodne z kryterium adekwatności dostosowanym do indywidualnych potrzeb. Takie podejście do beneficjentów ma doprowadzić do likwidacji podstawowych barier i ułatwić im powrót na rynek pracy.

W programie „Zaczynam od nowa” dla wszystkich uczestników zaplanowano: indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy oraz szkolenie z budowania wizerunku na rynku pracy i motywacji do zmiany. Ponadto uczestnicy mogą liczyć na wsparcie w postaci:
- bonu wizerunkowego;
- zwrotu kosztów dojazdu na poradnictwo zawodowe grupowe, szkolenie, staż i roboty publiczne;
- zwrotu kosztów opieki nad dzieckiem podczas pobytu na stażu i pracy w ramach robót publicznych.

Uczestnicy będący na stażu mogą otrzymać premię za znalezienie pracodawcy, który przyjął na staż oraz premię za jego ukończenie.

Dodatkowo pracodawcy, którzy zatrudnią uczestników programu, na podstawie umowy o pracę po zakończonym stażu i robotach publicznych, przez okres co najmniej 2 miesięcy, mogą liczyć na jednorazową premię.

Przewidywany koszt realizacji programu wyniesie 357,7 tys. złOkres realizacji: czerwiec-grudzień 2017r.

 

 

 

Autor: Administrator PUP
Strona dodana przez: Administrator PUP (2017-07-04 14:49:02)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.pl/strona/program-specjalny-zaczynam-od-nowa-/362